Postřehy z francouzských prezidentských voleb - 2. kolo

09.05.2017 17:24

 

 

Evropa á la Macron

 

Autor: Petr Robejšek 

 

Emmanuel Macron podle očekávání zvítězil, ale ani Francie ani Evropa nedostaly toho pravého. O to více štěstí bychom mu však měli přát, protože náš kontinent stojí na pokraji kolapsu. O tom, jestli Evropa pokročí další krok směrem k rozkladu nebo se ještě pár let udrží ve stagnaci, rozhodne vztah Německa a Francie.

Ani v Berlíně Macronovo vítězství jistě nikoho nepřekvapilo. Pozoru hodné je něco jiného. Angele Merkelové zdánlivě stačí ke spokojenosti již to, že E. Macron nechce rozpustit EU a opustit eurozónu hned, jak to plánovala M. Le Penová. Ale Berlínu jistě neunikla skutečnost, že ji chce fakticky rozebrat postupně. Pomiňme jeho silácké řeči o disciplinování středoevropských států. Tuhle rétoriku umí němečtí politici také; mimochodem bez následků. Důležitější jsou Macronovy představy o eurozóně. Nový francouzský prezident sice nemíní eurozónu opustit, ale chce nechat Německo platit francouzskou ekonomickou mizérii. Macronovým cílem – a po pravdě i jediným proveditelným řešením ekonomických potíží jeho země - je společný rozpočet EU a parlament eurozóny. S pomocí těchto dvou institucí chce E. Macron získat možnost použít německé peníze pro potřeby celého krizového oblouku na Jihu EU; jeho hlavním městem je teď definitivně Paříž. Proti sumám, které by Evropa á la Macron Berlín stála, je dosavadní dlouholeté vydržování Řecka totéž jako kapesné pro dorůstající dítě.

Socialistu F. Hollanda střídá v Elysejském paláci neo-liberální investiční bankéř. Oba mají stejné úkoly a stejně omezené možnosti je řešit. A možná se brzy ukáže, že Hollandova bezradnost tváří v tvář problémům jeho země, není pouze výraz jeho povahy, nýbrž důsledek povahy problémů, kterým Francie musí čelit. V Německu jde zatím „jen“ o hospodářskou stabilitu, ale Francie již pokročila. Vedle hospodářské krize jde navíc o civilizační identitu země a odvrácení partyzánské války. Problémy tohoto kalibru jsou řešitelné pouze radikálně nebo vůbec ne. A proto je třeba zdůraznit toto: Bylo by naivní věřit, že za novým prezidentem stojí dvě třetiny Francouzů, které ho ve druhém kole volily. Nejpozději v tu chvíli, kdy se pokusí reformovat pracovní trh, tak bude neo-liberál  Emanuelle Macron ještě osamělejší než jeho socialistický předchůdce Francois Hollande.

 

Zdroj: Facebook prof. Petra Robejška 

 

 

Macronův evropský „reformní“ fanatismus

 

Stanovisko IVK ke dni 9. 5. 2017

 

 

Když nově zvolený francouzský prezident Emmanuel Macron přicházel v neděli večer dramaticky pompézním krokem před palác Louvre, aby zde se svými příznivci oslavil své vítězství, nepřicházel za tónů francouzské hymny, ale za aranžmá tzv. evropské hymny „Ódy na radost“. Toto pro-evropské Macronovo pozérství celkem trefně potvrzuje to, co lze od jeho představ o „evropské reformě“ očekávat. Říkal to v předvolební kampani, řekl to ostře i ve svém prvním prezidentském projevu po svém zvolení. Už to by nakonec stačilo, abychom měli v Macronových názorech dostatečně jasno, když jej za slova o „obhajobě Evropy, protože její civilizace je v sázce“ freneticky pochválil fanatický euro-federalista Verhofstadt: „Všechny evropské progresivistické síly očekávají, že Francie bude iniciovat nový evropský úděl.“  Seznámit se s tím, co už E. Macron řekl či naznačil o budoucí francouzské politice uvnitř EU, je pro českou politiku zásadní. S důsledky nové evropské mocenské konstelace budeme konfrontováni, bude nás významně ovlivňovat – a měli bychom si k ní připravit realistický postoj.

1. Emmanuel Macron hlásá nezbytnost vzniku nových fiskální a sociálních pravidel závazných pro členy eurozóny a má mít vlastního ministra financí;

2. Eurozóna má mimo Evropský parlament vytvořit vlastní parlamentní shromáždění složené jednak z nově zvolených zástupců členských zemí eurozóny, jednak ze členů národních parlamentů;

3. Podporuje myšlenku vytvoření „panevropských“ kandidátních listin už pro volby do Evropského parlamentu 2019, kterými by se „pro začátek“ rozdělilo 73 míst uvolněných odcházejícími britskými zástupci ( Macron tak vrací do hry pro zatím neprůchodný návrh socialistických a zelených revolucionářů Jo Leinena a Daniela Cohn - Bendita );

4. „Nemůžeme mít Evropu, která debatuje o každé desetině rozpočtů členských zemí, ale když jde o základní evropské hodnoty, jako tomu je v Polsku nebo Maďarsku, rozhodne se raději nedělat nic.“;

5. „Polsko zneužívá rozpočtových a sociálních skulin EU, ale současně porušuje všechny principy EU. Logickým krokem vůči této zemi by mělo být odebrání jejích hlasovacích práv v Radě.“;

S E. Macronem žádná reforma EU nepřichází. Jeho „reforma“ bude „jakešovskou“ konzervací a zabetonováním stávajícího beznadějného stavu. E. Macron posílí stranu vyhrocených euro-federalistických názorových proudů, ačkoli většina jeho současných názorů vyžaduje riskantní změny smluv a je u mnohých v EU zatím obtížně průchodná. Ale víme, co bude v EU neprůchodné, až na podzim v Německu zvítězí budovatelka „německé Evropy“ Angela Merkelová s fanaticky proevropským M. Schultzem? Znovu si připomeňme, že úvahy „moderního Evropana“ E. Macrona o „novém evropském údělu“ jsou jistou formou odpovědi českým politikům o tom, že EU nelze v současných politických konstelacích pozitivně reformovat. Tuto realitu bychom měli vzít na vědomí bez jakýchkoli iluzí – a svoji budoucí politiku o takové poznání opřít.

 

Autor: Ivo Strejček

Zdroj: IVK, https://institutvk.cz/clanky/876.html

 

 

Rockefellerův zednář dostal klíče od Elysejského paláce: Další podivné hlasování. Elity EU slaví opatrně. Řeč symbolů v přímém přenosu. Vypukne ve Francii občanská válka? Lze přechytračit ďábla?

 

Autor: Petr Hájek

 

Petr Hájek komentuje rozporu plné vítězství plastového bankéře E. Macrona v patrně nejdůležitější volební komedii tohoto roku a naznačuje, co se teď začne dít.

Emmanuel Macron se podle očekávání stal novým francouzským prezidentem. Přesvědčivě porazil Marine Le Penovou. Téměř přesně tak, jak předpokládaly průzkumy mezi prvním a druhým kolem i „pooly“ před volebními místnostmi.  Opakoval se tak „sociologický zázrak“ z prvního kola. V době, kdy manipulativní předvolební „omyly“ agentur pro výzkum veřejného mínění se staly základním znakem šokující „bomby“ v podobě brexitu i amerických prezidentských voleb, ve Francii to bylo přesně naopak.

Volit je už zbytečné, stačí „odhady“

Odevzdané hlasy v podstatě už ani nebylo nutné sčítat – respektive nebylo nutno ani volit. Je to zajímavý inovativní prvek, který patrně najde uplatnění v celé federální unii – až se federací stane. A závěrečný pokus o to přijde po těchto volbách brzy. Byl to opravdový zázrak, který pro Brusel a Berlín přišel pět minut po dvanácté. Důvodné podezření, že volební výsledky byly dopředu kdesi „vytvořeny“ – a „průzkumy“ jim měly dát už jen mediální rámec, se tak změnilo prakticky v jistotu. Zopakovala se tak absurdní situace z prvního kola, že oba soupeři během pár desítek minut uznali „odhady“ za platné, a žádné čekání na sčítání hlasů se pak už nekonalo. Ostatně výsledky sčítání se samozřejmě téměř na chlup opět kryly s průzkumy a odhady. Tento zázrak byl zarámován především „disciplinovaným“ chováním poražené. Marine Le Penová ani na vteřinu nenaznačila, že by bylo dobré počkat na výsledky skutečného sčítání odevzdaných hlasů. Jaký to kontrast proti volbám v anglosaském světě, kde se obě strany „odhady“ vůbec nezabývaly, ale čekalo se s napětím hodinu za hodinou na měnící se sčítací mapu! Avšak – kde není žalobce, není soudce. Marine Le Penová uznala svou porážku stejně rychle, jako předtím oznámila své vítězství. Budiž řečeno, že tentokrát to tolik nebilo do očí. Na rozdíl od kola prvního, kde výsledky byly těsné, tentokrát šlo o rozdíl třídy – 2 : 1. Pokud jsme před pár dny na tomto místě vyslovili nad touto „ko ( s ) mickou záhadou“ jisté rozpaky, nyní se změnily téměř v jistotu. A z toho plyne mnohé.

Proč nejásali?

Povšimněme si rovněž dalšího důležitého momentu: Zápolení mělo být údajně nervy drásajícím soubojem o to, kam bortící se projekt EU bude pokračovat. Zda směrem k ještě větší a rychlejší „integraci“ – eufemismus pro vytvoření federálního státu, sestřičky Spojených států amerických – nebo jej na opak čeká desintegrace a opětovné posílení národních států. Řídícím elitám v Bruselu a v Berlíně, šlo tedy na pohled o vše. Po oznámení Macronova vítězství se však očekávatelné triumfalistické jásání kupodivu nedostavilo. Daleko větší nadšení jsme v Bruselu viděli, když ve Vídni dosadili na ( bezvýznamné ) prezidentské křeslo Van der Bellena, nebo když v Nizozemsku „jen“ posílil, ale nevyhrál Geert Wilders. Znal snad úzký kroužek vůdců unie výsledek ještě před prvním kolem? Nebo si jsou vědomi toho, že ve skutečnosti Macronovo ( Bellenovo, Rutteho ) vítězství vůbec nic neřeší, jen jim získalo trochu času? Pravděpodobně obojí. To, co najevo dali, je však možná ještě podstatnější. Čteme-li pozorně řeč symbolů, v níž si tolik libují síly a kruhy, jež za vznikem i současným stavem unie stojí, je to sdělení ve své otevřenosti téměř ohromující: Polský „prezident“ EU Donald Tusk v první gratulaci E. Macronovi zvedl svýma špinavýma rukama krvavé heslo francouzské revoluce, která v roce 1789 otevřela celý malér moderního světa: Rovnost, volnost, bratrství. Tato proslavená zednářská mystifikace, která vedla k největšímu zotročení v podobě komunismu, nacismu a dvou světových válek, je opět vytažena na stožár. Dnes vrcholí destrukcí všech evropských států – a přípravou „závěrečné“ války, na jejíž hraně balancujeme. A plastový E. Macron „bratrům v zástěře“ v Evropě i za oceánem stejnou symbolickou řečí přitakal.

S pyramidou za zády

Pro televizní kamery nejprve – kupodivu rovněž bez jásání, spíše vyděšeně – oznámil „skromně“ své vítězství. To by ještě mohlo být pochopitelné. Čekají ho za měsíc parlamentní volby, jež teprve rozhodnou, zda bude mít sílu skutečně provést své šílené záměry – o nichž se vůbec nemluví. A triumfalistickou oslavu po prvním kole mu jeho mocní sponzoři a hlavní média ( což je jedno a totéž ) vytkli, protože ho před zmanipulovanou částí veřejnosti příliš prozrazovala. Ohromující však bylo divadlo, které inscenovali pro jeho následné „setkání s příznivci“ – tedy s kulisou davu skandujícího a slavícího s rozdanými vlajkami EU a Francie – před muzeem v Louvru. Mnozí se divili, proč svůj kompars nechává nově zvolený prezident tak dlouho čekat. Důvod byl však „inscenačně“ prostý: Poslední paprsky světla by poselství znehodnocovaly. Čekalo se na úplnou tmu. V ní pak nakráčel mladý prezident na pódium za zvuků nikoli francouzské, ale „evropské“ hymny. A nechme teď stranou, že podle Lisabonské smlouvy žádnou hymnou není, stejně jako tak zvaná vlajka EU – a přesto se samozřejmě dále používají. Nešlo o náhodu. Slavný Beethovenův cajdák, tzv. Óda na radost byla vytvořena na text významného zednáře Friedricha Schillera, „čestného občana“ po-revoluční Francouzské republiky. Pak následovala nejdůležitější symbolická sdělení: Emannuel Macron zvedl ruce do vítězného V – s divadelně nasvícenou iluminátskou pyramidou za zády. Připomeňme, že pojem ilumináti pochází z latinského slova „osvícení“, odkud dostala název celá epocha. A také první, co E. Macron řekl, byla chvála „osvícenství“, na něž výslovně navazuje – právě tak jako na dědictví totálně nepopulárního prezidenta F. Hollanda, kterému poděkoval, přesto že jej předtím několikrát zradil. Hlavní projev byl tak dokonán – vše ostatní už byla běžná banalita.

Na prahu občanské války?

Skvělý a zcela srozumitelný prezidentský úvod – pro ty, kdo jej mohou, umějí a chtějí číst. Ti ostatní – naprostá většina dávno bezpečně zmanipulovaných – se naopak pojmům jako zednáři či ilumináti, respektive jejich vliv na rozhodující děje v našem světě, pochopitelně smějí, ťukajíce si na čelo. Něco jako „elity Bilderbergu“, na jejichž setkání původně Rothschildův ( a po zběhnutí Rockefellerův ) bankéř přes své šokující mládí byl zván při startu své pohádkově raketové byznysové a vzápětí i politické kariéry, jsou pro „vážné lidi“ tímtéž: hloupými „konspiračními teoriemi“. Až se jim stanou hrozivou praxí, budou jen nechápavě kroutit hlavami, odkud že to přišlo. A přijde to brzy. E. Macron byl primárně vybrán, aby jako fiktivní odpůrce establishmentu pacifikoval Francii, jíž reálně hrozí občanská válka. U nás se pochopitelně nic nepíše o jeho „programu“. Jedním z jeho nejdůležitějších bodů je například nové vnitřní uspořádání Francie: má být podstatně decentralizována, a nově vytvořené regiony pak budou přímo navázány na Brusel ( tak zvaná Evropa regionů, jeden z hlavních nástrojů pro destrukci států ). Však také již za pár dnů – ještě před složením prezidentského slibu – pojede s F. Hollandem do Berlína. Teď již není nutné nic skrývat – ale velmi rychle „makat“. Není přece politik. Sorry jako.

Prezident odnikud?

Západní svět balancuje na hraně vyvolání Velké války s Ruskem. Má být i kanalizací lidového hněvu a odporu k neslýchaným sociálně - inženýrským experimentům, které na nás právě zkoušejí. Imigrantská invaze s výrobou „nového evropského člověka“ ( euro - negroidní rasa, viz Kalergiho plán ) je jeho základní součástí. Tohle by bez Francie nešlo. Brexit a Donald Trump se naopak ještě zvládnout dají. Třetí rána by však byla poslední. Záchranářský „Projekt Macron“ se zrodil na rychlo před necelým rokem. Aktuálně zaznamenal úspěch. Je to však vítězství velmi relativní. To si bruselsko - berlínské elity samozřejmě také uvědomují. Proto tak málo jásání. Podařilo se sice vyřadit ze hry všechny dosavadní organizované politické síly, které svou úlohu zjevně nezvládly, ale nic se tím nevyřešilo. Teď půjde o čas. Velmi rychle se začnou „dít věci“. Francie má nyní „prezidenta odnikud“, jenže on od nikud není. Jeho původ je u Rothschildů, jeho současnost – po několika bezskrupulózních zradách – patří Rockefellerům. Nezakrývané Macronovy výhrůžky Polsku a Maďarsku ( a mazání medu kolem úst našim Sobotkům ve snaze rozdělit V 4 ), jejichž současné reprezentace rockefellerovský zednářský experiment zatím odmítají, jsou dostatečně výmluvné. Se hrou na demokracii je konec. Teď půjde tlusté do tenkého. Jakýmkoli způsobem.

Kývla Marine ďáblovi?

Nikoli nepodstatnou otázkou je, kam v této hře o život každého z nás i celého kontinentu a západní civilizace nyní zařadit Marine Le Penovou. Byla instalována do druhého kola prezidentské volby jen jako pojistka, že zvítězí E. Macron ( zaručený plán „Všichni proti Národní frontě“, pro zájemce viz román Michela Houellebecqa Podvolení )? Hraje vědomě „s NIMI“, nebo jen využívá situace a je opravdu nadále autenticky oddána své touze zachránit Francii – a tím zničit EU?  Mnohé svědčí pro „vědomou spolupráci“: Její nepochopitelné chování po prvním i druhém kole patří ovšem spíše do kategorie „řeči těla“. Zato okamžité povolební vyhlášení o faktické likvidaci Národní fronty a její „transformaci“ do mainstreamové strany, která zůstane jen jako ozdůbka pro kanalizaci lidového odporu proti establishmentu, je již něčím daleko vážnějším. Jean Marie Le Pen, otec Marine i Národní fronty, to dal okamžitě hlasitě najevo. Jenže dcera má už zjevně jiné ambice. Ale těžko jí sahat do svědomí. Možná jde o pokus „přechytračit ďábla“. Dostat se do týlu nepřítele zdánlivým přikývnutím na jeho „pravidla hry“. Prostě vlézt nakonec oknem do ( Elysejského ) paláce, jehož brány mají stále pevně v rukou ONI. Pokud je toto její kalkulace, pak je ovšem předem odsouzena k tragickému neúspěchu. Buď nakonec splyne s bažinami ( jako se právě děje s Donaldem Trumpem ), nebo ji zlikvidují.

Což by mohlo a mělo být také základní poučení pro ty, kteří se ( nejen ) v naší zemi chtějí pokusit ( či se již pokoušejí ) o něco podobného: Chceš-li zvítězit, musíš trvat na svém, jakkoli je to těžké a často bolestivé. Jen v tom spočívá naděje.

Ďábla nepřechytračíš.

 

Zdroj: Protiproud.cz, https://protiproud.parlamentnilisty.cz/politika/3119-rockefelleruv-zednar-dostal-klice-od-elysejskeho-palace-dalsi-podivne-hlasovani-elity-eu-slavi-opatrne-rec-symbolu-vprimem-prenosu-vypukne-ve-francii-obcanska-valka-lze-prechytracit-dabla.htm