Krátce a telegraficky 5. 2. 2016

05.02.2016 13:27

 

  • Od svého vzniku se začala národně konzervativní politická strana Národní demokracie objevovat v tzv. čtvrtletních zprávách o extremismu, které zpracovává Odbor bezpečnostní politiky Ministerstva vnitra ČR. Samo ministerstvo vnitra na svých webových stránkách uvádí, že „extremismus je pojem velmi nejednoznačný." Národní demokracie se přirozeně brání a my si musíme klást otázku: lze při takto obtížně definovatelném "extremistickém" zaměření objektivně stanovit, kdo ho splňuje? Nebo je cílem z veřejné politické soutěže vyřadit vždycky jen tu momentálně nepohodlnou politickou sílu, jejíž program nekoresponduje s protinárodní, neomarxistickou politikou současného postdemokratického režimu?
  • Český komunistický europoslanec dr. Jiří Maštálka získal nejvyšší ruské státní vyznamenání udělované cizincům, Řád přátelství. Prezident Ruské federace V. V. Putin ho českému politikovi udělil za přínos k upevňování vztahů s Ruskem v rámci obchodních, ekonomických či kulturních aktivit v rámci EU a České republiky. Ocenění lze také udělit za rozvoj ruské kultury a jazyka v zahraničí. Kromě J. Maštálky řád rovněž obdržel náměstek ministra přírodních zdrojů Číny Van Min, rakouský vicekancléř a ministr vědy, výzkumu a ekonomiky Reinhold Mitterlener či monacký státní ministr Roger Michel. Panu poslanci EP gratulujeme. Ať si sluníčkáři a pravdoláskovci třeba puknou vzteky!
  • Novinářští presstituti a s nimi spojená hydra Pravdy a Lásky mají novou oběť - středoškolská učitelka, jejíž žáci si v hodinách občanské výchovy připravovali písemné dotazy na prezidenta Miloše Zemana, se zhroutila pod tlakem nechutných komentářů většiny českých médií o "zmanipulované" debatě s hlavou státu. Není to poprvé ani naposledy, kdy naše mediální fronta někoho zničila a dohnala na pokraj fyzických i psychických sil, případ Ladislava Bátory budiž mementem. Novináři, styďte se. 
  • Demokraté v USA se uprostřed prezidentských primárek hádají, kdo je pokrokovější. Socialista B. Sanders tvrdí, že on, a nikoli Hillary Clintonová, která přece narozdíl od "celé pokrokové Ameriky" souhlasila s bushovskou politikou a hlasovala v Senátu pro invazi USA do Iráku. Zmatení pojmů dokonáno jest - invaze všude ve světě přece vyvolávají ti největší pokrokáři, vnucující všem ostatním své "hodnoty" a vidění světa. Ať již jimi jsou socialističtí levičáci, nebo bývalí maoisté a trockisté v neokonzervativní ulitě. Řešením nikdy není pokrok, ale naopak vplutí do konzervativního protiproudu!
  • Polská konzervativní vláda by ráda znovu otevřela vyšetřování leteckého neštěstí ve Smolensku roku 2010, kde zahynula téměř celá politická elita novodobého Polska. Paradoxně se tak tehdy nedaleko pamětního místa Katyně 1940 odehrála novodobá Katyň 2010. Hrozí tedy vypuknutí nového sporu mezi Polskem a Ruskem, které bývá mnohdy z atentátu na letadlo prezidenta Lecha Kaczynského obviňováno. Obě konzervativní vlády, moskevská i varšavská, by se měly konečně zamyslet: v čím zájmu bylo vrazit nový klín do polsko-ruských vztahů? Cui bono? A proč v havarovaném letadle sedělo tolik politiků odhodlaných zvrátit vývoj Polska nastolený u Kulatého stolu 1989, tedy konvergenci komunistů a sametových disidentů okolo L. Walesy? Nezemřela ze stejného důvodu kulkou vraha v Moskvě i jiná příznivkyně konspirační teorie o velkém podvodném předání moci v letech 1989 - 1991, ruská opoziční novinářka Anna Politkovská?
  • Na Slovensku probíhá soud s výtvarníky, kteří rudou barvou pomalovali pomník Vasila Biĺaka v jeho rodné obci. "Zločinec, kolaborant, vrah" ( podle pachatelů ) Biĺak je kontroverzní postavou slovenských i československých dějin, mnohdy až démonizovanou. Nikdy se nepřiznal k autorství údajného zvacího dopisu pro vojska Varšavské smlouvy z roku 1968 a syn A. Dubčeka po Biĺakově smrti pronesl, že ani jeho otec nepovažoval Biĺaka za někoho, kdo by mu v životě ublížil nejvíce ( že by měl Dubček na mysli Havla v roce 1989? ). Rodáci na něj nevzpomínali ve zlém, s mnohým jim pomohl a od vojny zachránil i jejich pravoslavného kněze. A my antikomunisté jsme mu jako konzervativnímu komunistovi vděčni už jen za to, jak svou politikou v roce 1968 přispěl k pádu nesmyslného pravdoláskařského "socialismu s lidskou tváří" a znemožnil tak, ač nevědomky a neúmyslně i všechny jeho recidivy v roce 1989. Pokoj jeho duši. 
  • Virus Zika mimo jiné způsobuje, že vystrašené jihoamerické ženy chodí více na potraty. Není to nakonec účel? Globalisté přece potřebují co nejvíce omezit porodnost a snížit počet obyvatel Země!
  • Řecká levicová vláda strany SYRIZA obnovuje záchytné tábory pro uprchlíky na řeckých ostrovech, které v minulosti sama rušila, když ještě nečinila v záchvatu svého rudě bijícího srdce rozdíly mezi uprchlíkem a přistěhovalcem a razila politiku otevřených dveří, čímž vpustila celou imigrační vlnu do schengenského prostoru. Ach jo, vážená levice! Dostihují tě problémy, které již téměř 300 let svým bojem za "lepší zítřky" vytváříš!
  • Ukrajinský Dněpropetrovsk se bude nově jmenovat - opět Dněpropetrovsk. Ale již ne po bolševickém revolucionáři Petrovském, ale po apoštolu Svatém Petrovi, jehož uznává i pravoslavná církev. Dněpropetrovsk má, pokud jde o název, dramatickou historii. Do roku 1796 a znovu v letech 1802 až 1926 nesl jméno Jekatěrinoslav na počest carevny Kateřiny II. Její syn Pavel I. ale ve snaze zahladit stopy po své nemilované matce dal Jekatěrinoslavu jméno Novorossijsk. Po Pavlově smrti car Alexandr I. vrátil městu název Jekatěrinoslav. V roce 1926 pak přišel na řadu revolucionář Petrovskij. Ukrajinci řadu měst po pádu SSSR přejmenovali, nyní jsou vázáni zákonem o likvidaci dědictví totalitního režimu. 
  • Papež František se poprvé v dějinách setká s moskevským patriarchou Kirillem. Stane se tak na Kubě během cesty nejvyšších církevních představitelů po latinskoamerických zemích. Podle juliánského kalendáře, který používá pravoslavná církev, je 12. únor svátkem tří učitelů: sv. Jana Zlatoústého, Řehoře Naziánského a Bazila Velikého. O dva dny později, 14. února, se v katolické církvi připomíná sv. Cyril a Metoděj. K události dochází v období ekumenických snah i mezi jednotlivými pravoslavnými církvemi. V minulých dnech bylo ohlášeno konání koncilu autokefálních pravoslavných církví, k němuž dojde v letošním červnu na Krétě. Ruská pravoslavná církev je se zhruba 150 miliony věřících nejpočetnější z pravoslavných církví. Přiblížila se snad, v předvečer 100. výročí Fatimy ,jednota v křesťanstvu, jak požadovala v roce 1917 během zjevení Matka Boží Panna Maria Fatimská?
  • ČR si to vydáním údajného libanonského špiona a teroristy do Bejrútu, a nikoli k potrestání do USA, pěkně zavařila u americké ambasády. Jeden aby se v celé věci vyznal!