Ještě k Alternativě pro Německo ( AfD )

23.02.2016 10:19

Vraťme se ještě k nedávnému vystoupení předsedy zemské organizace Alternative für Deutschland ( AfD ) Petra Bystroně v Praze. Politický analytik a bývalý předseda pořádající Akce D.O.S.T. Michal Semín se v komentáři na stránkách Hájkova Protiproudu zeptal: spadne Německo do propasti, nebo zvolí Alternativu? Michal Semín připomíná, že Alternativa pro Německo je v současnosti jedinou relevantní opoziční silou v SRN a ačkoli ji německý mediální mainstream a jeho presstituti nálepkují jako "extrémistickou" stranu s "fašistickými tendencemi",  je dnes již třetí nejsilnější formací v zemi našich západních sousedů. Už dokonce i oficiální průzkumy připouštějí, že v březnových volbách do tří zemských parlamentů překoná AfD hranici 10%. Zachrání AfD Německo, kde ještě 71 po válce a 26 let po pádu Berlínské zdi vládne okupační režim vítězné velmoci?

AfD začínala jako umírněná formace univerzitních profesorů a byznysmenů, kritizující z liberálních pozic EU a společnou evropskou měnu. Za současné migrační krize se však přeměnila ve stranu s uceleným programem s výrazně konzervativními prvky, v němž je místo i pro ochranu tradiční rodiny či německé národní identity před sociálním inženýrstvím projektu evropského superstátu. I v jejím čele stojí skutečně výrazné osobnosti, nikoli nudné šedé myši jako ve vedení etablovaných CDU, SPD či FDP. A Petr Bystroň je na bavorské politické scéně zcela jiný formát, než např. proevropský kolaborant Bernd Posselt!

V současnosti zaplňuje Alternativa volné místo v poptávce německého pravicového voliče. CDU pod vedením Angely Merkelové se posunula nalevo, sociálnědemokratickým směrem. A AfD tak zaplnila vakuum na konzervativní pravici. Nejde tedy o extremismus, i mnozí tradiční voliči křesťanských demokratů chtějí nazpět starou dobrou CDU z časů K. Adenauera či H. Kohla oproštěnou od přílišného liberalismu, nekatolictví ( i konzervativního neprotestantství ) a multikulturalismu. AfD tuto roli přebírá. V bývalých východních zemích pak hledají voliči sílu stavějící se současnému politickému eshtablishmentu. I zde proto AfD boduje. 

Činitel "extremistické" německé pravice v ČR, to je pro toto všechno vyřčené opravdu terno! Novináři přesto o vystoupení Petra Bystroně v Praze nepsali. A když už se zmínka objevila, chyběly souvislosti Bystroňovy přednášky. Citujme opět Michala Semína: "Proč veřejnosti připomínat, že na příčiny nebezpečí, jimž dnes ve spojení s migrační krizí čelíme, poukazuje Akce D.O.S.T. již od okamžiku svého vzniku v roce 2007? Proč upozorňovat na existenci platformy, kde pod jednou střechou mohou kultivovaně diskutovat tak rozdílné osobnosti, jakými jsou Václav Klaus, Alexandr Tomský, Jana Volfová, Adam B. Bartoš, Petr Hampl, Vít Jedlička či Petr Hájek, kam zavítají jak členové ODS, tak poslanci Úsvitu či Okamurovy Svobody a přímé demokracie? Veškeré úsilí, jež bylo vloženo do toho, aby se na konzervativní a národně orientované politické scéně dodnes nepodařilo překonat často uměle vyvolávané spory mezi jejími aktéry, přeci nesmí vyjít do ztracena!"

Německá média se chovají stejně, ne-li hůře. Manipulují s obsahem sdělení politiků AfD, upravují či vypouštějí celé pasáže rozhovorů s nimi, nadepisují rozhovory ( vedené prý inkvizičními způsoby, kdy dotazovaný je předem odsouzen omlouvat se za svou roli "zlého" ) zavádějícími titulky. Lidé již ale tisku, rozhlasu a televizi nevěří - míra lhaní překročila hranici, kdy i obyčejný konzument informací pozná, že je mu předkládána jedna nepravda za druhou. AfD používá místo „ulhaného tisku“ obrat „pinocchiovský tisk“ v narážce na proslulou pohádku o loutce, které pokaždé, když řekla lež, povyrostl nos. 

Němci již také nevěří pohádkám o potřebnosti migrace pro zaplnění uprázdněných pracovních míst či napravení nízké porodnosti dovozem lidí z Afriky a arabského světa. Vždyť 15% příchozích Syřanů je negramotných a dalších 60% je na úrovni 3. ročníku základní školy. Tito a další lidé nepřicházejí za prací, nýbrž užívat si štědrého přebujelého sociálního státu v Německu. "Extremismus"odpůrců migrace je tedy pouhým selským rozumem - měli bychom uprchlíky začít vracet např. s finanční pobídkou 10 000 euro, za což mohou doma vcelku pohodlně žít a například rozhodnout se podnikat. Stále to vyjde levněji než živit masu příchozích, navrhuje ve svém propracovaném programu Alternativa pro Německo. Přejme si proto vítězství zdravého rozumu v EU a německé AfD ve volbách!